Dinaminis regos aštrumas tai galimybė išlaikyti fokusuotą stabilų aiškų matymą galvos ar kūno judesių metu. Šią funkciją užtikrina sudėtinga sistema vadinama vestibokuliariniu refleksu (VOR). Jo pagrindinė funkcija – sukti akis į priešingą pusę nei juda galva ir taip išlaikyti stabilų vaizdą automatiniu būdu t.y. be mūsų valios pastangų.
Neurologinės ir vestibulinės sistemos ligos gali pabloginti šią funkciją, tačiau simptomai, kuriais pasireiškia šis sutrikimas dažnai būna labai nespecifiški bei sunkiai nupasakojami. Dažnai pacientai skundžiasi pasikeitusia, susilpnėjusia pusiausvyra, nestabilumo jausmu, po anksčiau įprastos fizinės veiklos atsirandančiu pykinimu, šleikštuliu, pojūčiu kad vaizdas galvos judesių metu atsilieka ar tampa kadruotas ar susiliejantis. Dažnai skundai pasireiškia tokiose įprastose kasdienėse situacijose kaip automobilio vairavimas, apsipirkimas parduotuvėje, ar net gatvės perėjimas.
Dažnu atveju įprastas neurologinis ir vestibulinis ištyrimas, taip pat atlikti ir vaizdiniai galvos smegenų tyrimai (KT ar MRT) gali neparodyti jokių pakitimų, kurie galėtų paaiškinti jaučiamų simptomų kilmę. Taip gali nutikti, nes VOR vertinimui naudojami tyrimai vertina labai specifines VOR vietas ar net nervų skaidulų rūšis. To rezultatas esantis pažeidimas, vertinamas kaip normos variantas.
Dinaminio regos aštrumo testas leidžia maksimaliai arti kasdienėms situacijoms objektyvizuotai įvertinti viso vestibulookuliarinio reflekso funkciją (nevertinant srities, kurioje jis gali būti pažeistas). Jo metu atliekant ritminius galvos judesius pacientui kompiuterio ekrane yra rodomi skirtingų dydžių objektai ir vertinama kiek procentaliai sumažėja gebėjimas išskirti smulkias rodomas detales lyginant su gebėjimu išskirti tas pačias smulkias detales nesant galvos judesių.
Gauti tyrimo rezultatai leidžia nustatyti ar tikrai problema yra su vestibuline ir nervų sistema, esant vestibulinei patologijai paskirti tinkamas reabilitacines priemones ar medikamentinį gydymą, o atmetus šią patologiją nukreipti pacientą kitų specialistų k-jai. Taip pat šis tyrimas naudingas sekant ligos eigą, stebint gydymo priemonių efektyvumą.